Главная Каталог статей Полезные ссылки Поиск по сайту Гостевая книга Добавить статью

Главная arrow Для студента arrow Рецензии, эссе 

Рецензія на «Звернення української інтелігенції Харківської області» 30.04.08 р.
Рейтинг: / 0
ХудшаяЛучшая 
24.12.2008 г.

Курс "Этносоциология"

«Патріотизм – гарна якість, набагато краща за егоїзм, присуща індивідуалісту, але всезагальна братська любов  вища за патріотизм, і якщо вони вступають у конфлікт  між собою, то перевагу треба віддати братській любові»  Клайв Стейплз Льюіс

Автор звернення дуже часто використовує слово «патріотизм» і в тексті воно є ключовим. Це говорить про те, що він ставить на ньому акцент. Патріотизм – «…повага і любов її до титульної нації та землі, на якій вона проживає, до традицій, мови, культури, національної ідеї та її держави.» З цим я згоден.

Далі автор звернення починає наголошувати на тому, що людина, яка не є патріотом країни, в якій проживає, не може бути моральною і порядною і такі люди небезпечні для суспільства, – це зовсім не правильно. По-перше людина, яка не є патріотом своєї країни може бути високо моральною і порядною. Прикладом цього може бути людина-космополіт. Космополітизм – ідея всесвітнього громадянства і «батьківщини світу», при якій «прив`язаність до свого народу і батьківщині  нібито  втрачає усілякий інтерес  з точки зору універсальних ідей» Космополіт може бути добропорядною і моральною людиною. По-друге патріотична людина  може бути непорядною і аморальною (наприклад:  скінхеди, котрі вважають себе справжніми патріотами своєї країни під патріотичними гаслами ображають, калічать  і навіть вбивають  іноземців.)

Потім автор виступає проти Евроінтеграції і вступу в НАТО, зневажливо назвавши Європейський Союз союзом Європейських арійських народів, імперією зла. Це - прояв нетолерантності і зневаги до європейських держав-членів ЄС.

Його обурення викликає  «невиразна національна політика київських властей» яка  «майже повністю витіснила з ужитку українську мову та культуру в містах Сходу та Півдня України», він вважає, що  «це становить пряму загрозу та небезпеку Українській нації в сучасній Україні.» Я вважаю, що це не проблема. Проблема почнеться тоді, коли такі люди, як автор почнуть конфлікт з приводу двомовності. Якщо цей конфлікт підігрівати, то це буде дійсно небезпечно і призведе до розвитку сепаратистського руху.

Мене дуже сильно зачепило його відношення до російської православної церкви. Священників «псевдо - українських» церков Московського Патріархату він вважає руськими шпигунами, адептами московських спецслужб, які «…порушуючи чинне законодавство, втручаються в політичне життя країни, на боці промосковських антиукраїнських сил; не визнають Українську державу, голодоморів і репресій, з ненавистю ставляться до всього Українського, не моляться за Український народ і країну, підбурюють парафіян проти Української влади та державної політики, ведуть активну антиукраїнську пропаганду і агітацію.» При цьому ніякими фактами він не аргументував своє параноїдальне, нездорове ставлення до православних  Московського Патріархату. Його поведінка схожа на поведінку якогось «закінченого» сектанта, який зневажливо ставиться до Святої Віри і її інституту (церкви).

Також мене перемагають сумніви, щодо статистики кількості українців в Україні, які наводить автор: «українців понад 85 відсотків етнічно і понад 92,3 відсотка — політично»  До речі, ці данні не мають дати і звідки він їх дістав - загадка. Звідки в Україні так стільки українців?  За даними перепису у 2001 році українці по чисельності складали (у відсотках) 77,8% (це далеко не 85% тим паче не 92,3%) всіх жителів України. Тому на мій погляд ці дані маловірні.

 Іноземців він зовсім не поважає. Величезні плакати: «Любіть Америку, або забирайтеся геть!», - перший раз про таке чую. Багато моїх друзів подорожували по Америці і нічого такого не бачили. Щодо пропозиції поставити такі плакати на вокзалах і на адміністративних установах в Україні: «Любіть Україну або забирайтеся геть!», то, може краще одразу послати туди з завданням скінхедів, щоб вони карали «лютих ворогів», - все це не гуманно  і аморально.

І на кінець: я не можу зрозуміти автора, який стовідсотково вважає себе інтелігентом і патріотом, як  він може говорити такі речі, прикриваючись моралі і порядністю? Де його толерантність до етнічних меншин, іноземців? Звідкіль така люта ненависть до братів слов`ян?
 

 
» Нет комментариев
Пока комментариев нет
» Написать комментарий
Email (не публикуется)
Имя
Фамилия
Комментарий
 осталось символов
Captcha Image Regenerate code when it's unreadable
 
« Пред.   След. »