Главная Каталог статей Полезные ссылки Поиск по сайту Гостевая книга Добавить статью

Главная arrow Для студента arrow Домашние задания 

Характеристика соціальних класів в Україні-2
Рейтинг: / 0
ХудшаяЛучшая 
22.12.2008 г.

Домашнее задание по маркетингу

В наш час Україна прерживає досить скрутне економічне становище, що пов‘язано переходом до ринку та недосконалою законодавчою базою, нестабільним політичним становищем. Що в сою чергу впливає на соціальний стан населення.

Для того щоб визначити соціальні класи України, я взяла за критерії матеріальне становище:

1.    Дуже низький клас.

2.    Низький клас.

3.     Клас нижче середнього.

4.    Середній клас.

5.    Клас вище середнього.

6.    Високий клас.

7.    Дуже високий клас.

1. Дуже низький клас в нашій країні представлений особами безробітними, що стоять на біржі і отримують допомогу чи без постійної роботи. Їхні кошти не постійні і не перевищують мінімальну заробітну плату. Вони не мають постійного робочого місці по розумовим, фізичним чи моральним причинам не мають змоги. Їхніх коштів не вистачає навіть на харчування. Отже споживчі здібності їх будуть фокусуватись на основних продуктах харчування. Наприклад хліб, макаронні вироби, крупи та ін. Як правило, люди із цього класу, страждають алкоголізмом. Тож цей продукт вони споживають у високій мірі.

2. Низький клас. До цього класу можна віднести, людей в яких кошти з‘являються не періодично. Вони не сильно відрізняються від попереднього класу, але на їжу їхніх коштів вистачає, але труднощі викликають придбання одягу. Радіус споживання товарів буде основуватися на продуктах харчування та основних товарів одягу, тобто необхідного одягу. Їхня помісячна заробітна плата на одну людину не перевищує 1000 грн.

3.Клас нижче середнього. До цього класу відносяться особи які отримують постійну заробітну плату, але дуже низьку (середня місячна не перевищує 1,5 тис. грн). В Україні цей клас становить левову частку усього населення. До нього відносяться торговці, робітники чи селяни нижчого класу, яким вистачає грошей на продукти харчування, одяг, але трудності викликає придбання дешевих електронних приладів (фотоапарат, телефон, чайник, праска та ін.).

4. Середній клас. Ці люди мають не високу, але стабільну заробітну плату (приблизно до 3тис. грн..). Це робітники вищого клас, спеціалісти своєї справи, вчителі та ін. в основному, середній клас становлять люди, які мають спеціальну освіту. Їхніх коштів повністю вистачає на їжу, одяг, дешеві електро прилади, але що купити холодильник, телевізор, пральну машину та іншу дорогу техніку потрібно брати кредит, чи копити кошти.

5. Клас вище середнього. Еліта суспільства, яку становлять люди як правило з вищою освітою (академіки, лікарі, викладачі). Їхня заробітна плата не перевищує 10 тис. грн. Отже споживчі здібності їхні будуть фокусуватись на таких товарах харчування: харчі високого ґатунку, якісний та модний одяг, вся необхідна техніку, в тому числі і дорога. Але придбання машини, квартири чи дачі викликає трудності. Також цей клас може собі позволити інколи навідування до розважальних та культурних центрів таких як театр, кафе-ресторани, спортивні заклади та ін.

6. Високий клас. На мою думку в Україні цей клас представлений малими та середніми чиновниками, а також естрадні та зірки шоу-бізнесу. Споживчий потенціал дуже різноманітний. Починаючи від продуктів найвищого ґатунку, ексклюзивного одягу, якісної дорогої техніки і закінчуючи машинами, квартирами, будинками та дачами – це все і багато іншого можуть придбати представники цього класу. Ці люди також може собі позволити постійне навідування культурних та розважальних центрів, а також відпустки на курорті чи закордоном.

7. Дуже високий клас. До нього входять високі чиновники (деякі політики, багаті власники підприємств). Цей клас у нас найменш чисельніший. Але його представники не мають обмежать в споживчих потребах. А також ще можуть займатись благодійною діяльністю та меценатством, спонсорство.

 

» Нет комментариев
Пока комментариев нет
» Написать комментарий
Email (не публикуется)
Имя
Фамилия
Комментарий
 осталось символов
Captcha Image Regenerate code when it's unreadable
 
« Пред.   След. »